Na czym najłatwiej oszczędzić i poprawić swoją sytuacją finansową?

Oszczędzanie to dla wielu jedno z postanowień noworocznych, które odkładamy co rok. Warto jednak zacząć od razu, aby ustabilizować swoją sytuację finansową i odłożyć pewną kwotę na swoje marzenia czy też na czarną godzinę. Na czym najłatwiej oszczędzić? Pierwszym skojarzeniem są oczywiście używki, na które wielu z nas przeznacza znaczną część swojego budżetu.

Wylicza się, że rezygnując z papierosów, a dotychczas paląc paczkę na dwa dni, po roku bez palenia, można kupić średniej klasy samochód. Podobnie jest z alkoholem, który jest ogromny wydatkiem szczególnie podczas imprez, których przecież nie unika się w weekend. Zdarza się, że jedno piątkowe wyjście to około 100-200 złotych wydanych w pubach i klubach.

Tego można uniknąć, jeśli zaczynamy oszczędzać i wyznaczamy sobie konkretne limity. Podobnie jest ze słodyczami. Gdy wkraczamy w dziedzinę oszczędzania, to możemy nie tylko odłożyć w ten sposób sporo pieniędzy, ale jednocześnie zadbać o swoje zdrowie.

Większość z nas nadużywa słodyczy i je różnego rodzaju czekolady czy batony kilka razy w tygodniu, a nie dla przykładu tylko w weekendy. Warto ograniczyć spożywanie słodyczy, co korzystnie wpłynie także na nasz portfel. Szczególnie, że wcale nie trzeba całkowicie rezygnować ze słodkości, a wystarczy jedynie je ograniczyć.

Dodatkowy aspekt to umiejętne wykorzystywanie promocji i smartshopping. Kupowanie wielopaków często ma pozytywne przełożenie finansowe i także pozwoli nam zaoszczędzić kilka groszy.

Close