Najpopularniejsze postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne to najpopularniejsze i najbardziej przełomowe decyzje dla wielu z nas. Wtedy to wyznaczamy sobie cele, do których spełnienia będziemy dążyli w nowym roku. Co zaliczymy do najpopularniejszych z nich? Od jutra idę na siłownię/idę biegać/odchudzam się to najpopularniejsze od jutra często powiązane także z nowym rokiem. Gdy brak nam motywacji, aby zacząć ćwiczenia fizyczne, to nowy rok wydaje się idealnym momentem na odwrócenie trendu i ruszanie na siłownię.

Nic więc dziwnego, że po nowym roku na siłowni można spotkać wysyp osób z zapałem do ćwiczeń – niestety większość z nich swoje regularne ćwiczenia kończy jeszcze w styczniu. Od nowego roku zaczynam oszczędzać i zadbam o fundusze w swoim domu – to kolejne niezwykle popularne założenie noworoczne. Odkładanie pieniędzy zaczynające się wraz z końcem sylwestrowego balu. Choć to pomysł bez wątpienia godny pochwały, to rzadko także przekładający się na działania regularne.

Szczególnie, że oszczędzanie często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i silną wolą, której brakuje wielu z nas. Ograniczenie słodyczy to także noworoczna klasyka. Zawsze tuż przed sylwestrem zauważamy, że w sumie to te słodycze negatywnie wpływają na nasz portfel, kondycję fizyczną czy nasze zęby i wydaje nam się doskonałym pomysłem, aby właśnie wtedy z nich zrezygnować albo chociaż je ograniczyć. Plan w zasadzie idealny, ale często z całkowitej rezygnacji przechodzimy na częściową rezygnację, która w rezultacie przechodzi do powrotu do stanu naturalnego czyli regularnego objadania się czekoladkami i batonami.

Close