Największe zagrożenia w sklepie, które sprawiają, że wydajemy więcej

W sklepie czyhają na nas liczne zagrożenia, które sprawiają, że znacznie chętniej wydajemy pieniądze i to często na produkty czy usługi, których kompletnie potrzebujemy. Co należy do najbardziej niebezpiecznych czynników wpływających na nasze skłonności do wydawania? Wszechobecne promocje to bez wątpienia kluczowa kwestia. Oczywiście, niby wiemy, po co przyszliśmy do tego sklepu, ale dlaczego nie skorzystać z super dwudziesto-procentowej zniżki na ten sok? Co z tego, że nikt w domu go nie lubi, skoro jest tak tani? Szkoda nie skorzystać! Właśnie to jest główne zagrożenie, które sprawia, że bezmyślnie wydajemy pieniądze, patrząc tylko na kolejne zniżkowe procenty i rabaty, nie biorąc w ogóle pod uwagę przydatności danych produktów, o ich niezbędności nawet nie wspominając.

Dużym zagrożeniem są także zniżki – kup trzy produkty w cenie dwóch. Co z tego, że potrzebujemy tylko jednego sera, skoro możemy od razu wziąć trzy i finansowo nam się to opłaci? Wtedy nie patrzymy już nawet na czynnik tego, czy damy radę go zjeść, zanim minie termin ważności – liczy się dla nas tylko te kilka potencjalnie zaoszczędzonych złotówek. Pamiętajmy, że tego typu zabiegi sklepów to kolejne pułapki zastawiane na nas przez sklepy.

Niebezpieczne są także zakupy z dziećmi. Musimy liczyć się z tym, że one non stop będą chciały nowych słodyczy czy nowych chipsów. Trzeba się na to przygotować i przemyśleć, ile jesteśmy w stanie na ten dzień wydać.

Close